23.06.2026
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към Софийския университет „Св. Климент Охридски“ печели едно от най-престижните научни отличия в света.
В Министерския съвет утре, 23 юни, от 15 часа ще бъдат представени проектът, отличието и неговото значение за България.
В събитието ще участват министър-председателят Румен Радев, вицепремиерът Атанас Пеканов, министърът на образованието и науката проф. Георги Вълчев, заместник-ректорът на Софийския университет акад. проф. Тони Спасов, научният директор и основател на INSAIT проф. Мартин Вечев и изпълнителният директор на института Борислав Петров.