EN

ДЕСИСЛАВА ТАНЕВА - Министър на земеделието, храните и горите

Десислава Танева е родена на 9 юни 1972 г. в град Сливен. През 1995 г. се дипломира в Университета за национално и световно стопанство. През 2001 г. завършва специалност „Право” в Бургаския свободен университет.


През 2007 г. е председател на Общинския съвет на Сливен. От 1997 г. е изпълнителен директор на „Мел инвест холдинг” АД и дъщерни дружества.

 

През 2009 г. е избрана за депутат от Сливен от ПП ГЕРБ. Има квалификации за мениджмънт и управление.


От 2009-2013 г. е председател на Комисията по земеделие и гори и народен представител в 41-то Народно събрание, от 2013 -2014 г. е член на Комисията по земеделие и храни към Народното събрание.

В периода 7 ноември 2014 г. до 27 януари 2017 г. е министър на земеделието и храните.

 

От 10 май 2017 г. до 14 май 2019 г. е председател на Комисията по земеделие и храни и народен представител в 44-то Народно събрание.

 

На 15 май 2019 г. е избрана за министър на земеделието, храните и горите от 44-то Народно събрание.

Владее английски език.